Marsa Nakari – oaza nurkowa. Nielimitowane nurkowania od świtu do zmierzchu 30.09- 07.10.2023

Termin wyjazdu:
30.09 – 07.10.2023
Cena imprezy:
6.650,00 PLN – os.nurkująca /pakiet simple, Namiot Standardowy DBL
6.850,00 PLN – os.nurkująca /pakiet simple, Namiot Królewski/Bungalow DBL
7.400,00 PLN – os.nurkująca /pakiet simple, Willa Deluxe DB

Główne atrakcje:
– Piękno natury i kameralność !
– Nielimitowana ilość nurkowań z nowoczesnych RIB-ów!
– Idealna baza wypadowa na słynne Dolphin house!:)
– Niezwykły klimat i kameralna atmosfera,
– Opcja zakwaterowania w namiocie lub willi nad brzegiem morza,
– Niezwykłe miejsce, które na zawsze pozostanie w pamięci!
Kameralna oaza nurkowa z widokiem na dom delfinów Dolphin House !

Opis wyjazdu:
Jest to kameralny nurkowy ecocamp położony 291 km na południe od lotniska w Hurghadzie, 78 km na południe od lotniska w Marsa Alam oraz 18 km na południe od miasta Marsa Alam. Miejsce to w czasach rzymskich pełniło funkcję portu – pozostałością są ruiny zabudowań na wzgórzu przy zatoce. Marsa Nakari jest campem małym, spokojnym i odosobnionym, ale z pewnością zasługuje na uznanie nurków na każdym poziomie zaawansowania ze względu na możliwość nielimitowanego nurkowania na fantastycznej rafie domowej oraz stosunkowo łatwy dostęp do słynnych miejsc nurkowych, takich jak: Marsa Abu Dabbab, Shaab Nakari, Habili Nakari czy Dolphin House.W campie istnieje możliwość wzięcia udziału w kursie nurkowym i otrzymania dodatkowych uprawnień. Uśmiechnięta i kompetentna załoga jest do Państwa dyspozycji!

Ramowy program imprezy*

30.09 (sobota)
Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku, Odprawa paszportowo, Wylot do Marsa Alam, Przylot do Egiptu, Transfer z lotniska do campu (ok. 1h z lotniska w Marsa Alam), Zakwaterowanie w namiotach/willach, Lunch, Zapoznanie z bazą, omówienie szczegółów, przygotowanie sprzętu nurkowego, Kolacja i czas wolny.
01.10 – 05.10 (niedziela- czwartek)
Pakiet 5 dni nurkowych do dowolnego wykorzystania,:
Nurkowania w ramach pakietu simple – nielimitowane nurkowania na rafie domowej z brzegu i zodiaka, lub guided (za dopłatą 450zł) – nielimitowane nurkowania na rafie domowej z brzegu i zodiaka + nielimitowane nurkowania na rafie domowej z brzegu i zodiaka + nurkowania z przewodnikiem wg systemu 8 kredytów do wyboru w strefie A, B oraz C, w między czasie lunch i kolacja.
Uwaga! Przy pakiecie simple, dodatkowe nurkowania w strefie B i C możliwe do dokupienia na miejscu!
06.10 (piątek)
Śniadanie, Czas wolny – możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, lunch, Czas wolny, kolacja, przygotowanie do wyjazdu, czas wolny, nocleg.
07.10 (sobota)
Śniadanie, Wykwaterowanie z campu, Transfer na lotnisko w Marsa Alam, Odprawa paszportowo-bagażowa, Przelot do Polski, Zakończenie imprezy.
* – dokładny program imprezy uzależniony jest od aktualnych godzin przelotu

Opis Ecocampu nurkowego Marsa Nakari
Opis główny Ecocamp Marsa Nakari jest niewielki, ponieważ zależy nam na jak najmniejszym wpływie na
środowisko naturalne. Dzięki temu nasi goście mają możliwość spędzenia czasu na łonie natury, a prosta zabudowa w tradycyjnym arabskim stylu, znakomicie wkomponowuje się w krajobraz i pustynne otoczenie. Decydując się na pobyt u nas, goście mogą nie tylko oddać się pasji nurkowania, ale również
poczuć wspaniałą atmosferę spokoju i prostoty. Pracują zespołowo zdobywając wiedzę o podwodnych ekosystemach i życiu morskim. Badając ruiny, stworzone przez cywilizacje, które dawno już przeminęły zgłębiają tajniki wielowiekowej historii tego regionu Morza Czerwonego. Wędrują po pustyni gdzie mają szansę zaobserwować niewiarygodne życie zwierząt; a po drodze przystają na herbatę u Beduinów. A kiedy nadchodzi noc i zachodzące słońce mieni się całą feerią barw, mają czas na rozmyślania i podziwianie rozgwieżdżonego nieba. Właśnie dlatego goście wracają do nas rok w rok, aby na nowo zanurzyć się we ten spokojny, inny klimat… oraz zobaczyć podwodny świat jaki wyginął w popularnych egipskich kurortach!
Na terenie bazy możemy zakwaterować 140 gości w następujących opcjach:
 18 willi deluxe
 6 willi standard
 8 bungalowów
 20 namiotów
 10 namiotów królewskich
Polecamy Marsa Nakari to doskonałe miejsce zarówno na wycieczki nurkowe jak i lądowe. Umożliwia
szybki dostęp do słynącej z występowania delfinów rafy Samadai, wraku Abu Ghusun oraz dziewiczego systemu raf na terenie Parku Morskiego Wadi el Gimal. Marsa Nakari to idealna propozycja osób ceniących sobie ciszę i spokój, preferujących wypoczynek z dala od dużych i zatłoczonych kurortów.

Opis zakwaterowania w Marsa Nakari
Namioty Namioty w Marsa Nakari stoją nieopodal plaży, jest ich w sumie 30, powierzchnia każdego z nich wynosi 16m². W każdym z namiotów znajdują się dwa łóżka ustawione w odległości 2m od siebie. Na wyposażeniu są: dwa prześcieradła, koce i poduszki (dla każdego z gości). Obsługa w obozie zawsze służy pomocą, jeśli potrzebny jest dodatkowy materac lub pościel. Namioty mają dostęp do elektryczności, jednak przydaje się latarka czołowa, żeby bezpiecznie poruszać się po terenie campu w godzinach wieczornych. Prysznice i toalety zlokalizowane są w głównym budynku. Goście muszą zabrać ze sobą ręczniki (zarówno te do codziennego użycia, jak i plażowe), a także przybory toaletowe. Na terenie campu funkcjonują także namioty królewskie, dwa razy większe od standardowych, wyposażone w łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze, wentylator, mini lodówkę, szafę oraz stolik-pufę. Wille Bungalowy o powierzchni16m² mają dachy w kształcie kopuł i są wyposażone w 2 łóżka (każde z prześcieradłem, kocem oraz poduszką), stolik z lampką, szafę na ubrania oraz wentylator. Toalety i prysznice z bieżącą wodą (ciepłą i zimną) zlokalizowane są w osobnym budynku. Wille i Wille Deluxe to najbardziej komfortowa forma zakwaterowania. Pomieszczenia posiadają wiatrak (wille) lub są klimatyzowane (wille deluxe). Wille Deluxe dodatkowo wyposażone są w mini-lodówkę, mały sejf i czajnik. Kamienne budynki o powierzchni 40m², z dachami w kształcie kopuł; posiadają 2 tarasy (8m²) z widokiem na góry i morze z krzesełkami bambusowymi. W pokoju znajdują się: 2 łóżka, szafa, stolik, toaletka z lustrem,
wentylator/klimatyzacja. Każda willa ma swoją łazienkę z toaletą i prysznicem. Na wyposażeniu są ręczniki kąpielowe. Goście powinni przywieźć swoje własne ręczniki plażowe oraz przybory toaletowe. Ecocamp zapewnia jedynie ręczniki łazienkowe i pościel, regularnie zmieniane przez serwis sprzątający.

Opis nurkowania w Marsa Nakari
Nurkowanie Marsa Nakari zlokalizowana jest w natulalnej zatoce z piaszczystym dnem, z rafami wychodzącymi w kierunku północnym oraz południowym. Wewnątrz zatoki napotkamy na głębokość około 2-10m, przy czym wraz z oddalaniem się od brzegu napotkamy uskok schodzący na około 40-50m – zewnętrzny stok rafy. Program nurkowy w bazie dobrany został tak, by sprostać oczekiwaniom osób na różnych poziomach zaawansowania – zaczynając od początkujących, a kończąc na nurkach doświadczonych – nawet technicznych. Zawiera 60 miejsc nurkowych położonych na odcinku 300km najcudowniejszych raf Morza Czerwonego. Przygotowane programy nurkowe dają możliwość nielimitowanego nurkowania na rafach domowych, całodziennych wypraw łodziami na najbardziej odległe rafy, nurkowań z zodiaków, nurkowań nocnych oraz nurkowań technicznych. Program nurkowy Na początek proponujemy 2 nurkowania na rafie domowej z naszym przewodnikiem (dla lepszej orientacji). Następnie dajemy uczestnikom wolną rękę co do wyboru miejsc nurkowych na rafie domowej – nurkowanie dostępne są w 6 opcjach:
Rafa północna
– wejście z brzegu, wyjście z brzegu
– wejscie z brzegu, powrót z RIB-u
– wejście z RIB-u, wyjście z brzegu
Rafa południowa:
– wejście z brzegu, wyjście z brzegu
– wejscie z brzegu, powrót z RIB-u
– wejście z RIB-u, wyjście z brzegu
Wybór godziny nurkowania oraz liczba uczestników biorących udział w podwodnej wycieczce (zawsze musi być to nurkowanie w systemie buddy) zależy od Państwa decyzji. Naładowane butle są dostępne są przez cały czas, goście po prostu biorą jedną, zaznaczają ten fakt na tablicy i ruszają pod wodę…
Do dyspozycji oddajemy:
• supernowoczesne RIB-y będące w gotowości do dostarczenia nurkujących w jedno z 6 miejsc rafy lokalnej,
• wieszaki do suszenia sprzętu nurkowego,
• zbiornik ze słodką wodą do płukania sprzętu,
• towarzysza dla nurków przyjeżdżających bez partnera,
Przybrzeżna rafa dochodzi do głębokości 55 m, a niektóre miejsca obfitują w jaskinie, kręte
kanały oraz pływy

Opis pakietów oraz podział na Zona A & Zona B & Zona C
Nurkowanie Program nurkowy opiera się o 5 dni aktywności nurkowej, na której składają się 2 nastepujące
pakiety nurkowe – sumie podczas wyjazdu zapraszamy na 20 nurkowań lub wiecej dla naprawdę
wytrwałych!
 Pakiet nurkowy Standard – obejmuje 5 dni nielimitowanego nurkowania na rafie domowej dostępnego z brzegu lub zodiaka. Pierwsze dwa nurkowania są nurkowaniami orientacyjnymi z przewodnikiem.
 Pakiet nurkowy Guided – obejmuje 5 dni niemilitowanego nurkowania na rafie
domowej dostępnego z brzegu lub zodiaka oraz pakiet 8 kredytów do wykorzystania.
Pierwsze dwa nurkowania są nurkowaniami orientacyjnymi z przewodnikiem.
Zony A & B & C Mając na celu urozmaicenie nurkowań osobom decydującym się na rozszerozny pakiet
nurkowy, proponujemy system „kredytów”. Każda strefa ma przyporządkowaną ilość
kredytów:
 Strefa A: 2 kredyty/nurkowanie
 Strefa B: 2 kredyty/ nurkowanie
 Strefa C: 3 kredyty/ nurkowanie
Do wykorzystania jest 8 kredytów na nurkowania z przewdonikiem. Tym sposobem sami
Państwo decydują ile dodatkowych nurkowań z przewodnikiem chcą zrobić
w dowlonej strefie.
Poniżej przedstawiamy klika przykładów wykorzystania pakietu.
 4 urkowania w strefie A, lub
 2 nurkowania w strefie A + 2 nurkowania w strefie B, lub
 1 nurkowanie w strefie A + 1 nurkowanie w strefie B + 1 w strefie C, lub
 1 nurkowanie w strefie B + 2 nurkowania w strefie C.
Program nurkowy wioski Marsa Nakari oparty jest o następujące strefy nurkowe:
STREFA A: miejsca nurkowe dostępne z RIB-a krótkiego zasięgu. Jeżeli nie są zawarte w
wykuipnym pakiecie dopłata (do pakietu) 15€/osoba/nurkowanie (minimum 6 osób).
STREFA B: miejsca nurkowe dostępne z RIB-a krótkiego zasięgu. Jeżeli nie są zawarte w
wykuipnym pakiecie dopłata (do pakietu) 20€/osoba/nurkowanie (minimum 6 osób).
STREFA C: miejsca nurkowe dostępne z RIB-a dalekiego zasięgu. Jeżeli nie są zawarte w
wykuipnym pakiecie dopłata (do pakietu) 30€/osoba/nurkowanie (minimum 4 osób)

Zona A
1 kredyt / min.6 osób
Marsa Shagra
Marsa Aby Dabbab
Marsa Assalai
Marsa Egla
Marsa Samadai
Miejsca nurkowe strefy A są
odwiedzane 2 x dziennie

Zona B
2 kredyty / min.6 osób
Ras Samadai
ShaabNakari
HabiliNakari
South Garden
HabiliDori
Ras Tondoba

Zona C
3 kredyty / min.4 osoby
Shaab Marsa Alam
Habili el Ghadeer
Wadi el Gemal
Shallaneat
Shaab Sharm

Całodzienne wycieczki nurkowe dostępne na miejscu
• Dolphin House – 2 nurkowania plus lunch na dużej łodzi (55€) lub 4 kredyty i 15€.
• Abo Ghusoon (nurkowanie na pakistańskim wraku – minimum 10 osób)
– 2 nurkowania plus lunch (30€) lub 3 kredyty,
• Shaab Marsa Alam (min. 12 osób)- 50€ lub 4 kredyty,
• Całodzienna wyprawa z noclegiem do campu Wadi Lahami – nurkowanie na dziewiczych
rafach południa Fury Shoals oraz snorkeling z delfinami na rafie Sataya: 2 nurkowania 88€, 3
nuekowania 99€.

CENA IMPREZY:
Cena imprezy zawiera:
v koszt przelotu Polska-Marsa Alam-Polska,
v 7 noclegów w wybranym typie zakwaterowania,
v wyżywienie FB (śniadanie, lunch, kolacja, lekkie przekąski w ciągu dnia; normalne napoje bezalkoholowe: cola, fanta, kawa i herbata),
v 5-dniowy pakiet nurkowy simple: nielimitowane nurkowania na rafie domowej,
v ładowanie butli powietrzem,
v wypożyczenie butli 12l i pasa balastowego,
v transfer z/na lotnisko (klimatyzowanym busem),
v ubezpieczenie podstawowe KL 30.000€ + NNW 3.000€ + bagaż 300€+nurkowanie,
v opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena imprezy nie zawiera:
v kosztów wypożyczenia sprzętu nurkowego,
v kosztów wizy egipskiej,
v dodatkowych nurkowań,
v nabijania butli nitroxem (2€/butla),
v ubezpieczenie: komora dekompresyjna 7€ – płatne na miejscu,
v dopłaty do pakietu guided: 450zł/os.
POLECAMY!:)
v dopłaty do zakwaterowania SGL,
v dopłaty do przedłużenia doby hotelowej,
v ubezpieczenia kosztów od rezygnacji z imprezy.

Warunki rezerwacji v Zaliczka: 2.000,00zł – płatna w dniu dokonania rezerwacji,
v Dopłata pozostałej kwoty na 30 dni przed wyjazdem.

Płatności

Płatności za wyjazd należy dokonać w siedzibie firmy Activtour lub na wskazane przez Organizatora
konto: Santander BP S.A.: 61 1090 2398 0000 0001 0780 8261.
ACTIVTOUR Biuro Turystyki Aktywnej, ul. Piwna 15 LU 1, 50-353 Wrocław
W tytule przelewu prosimy o podanie: „AQUANAUTIC” oraz nazwisk uczestników, za których dokonywana jest płatność.

zdjęcia ze strony https://activtour.pl/