SAFARI MALEDIWY – DALEKIE POŁUDNIE

Zapraszamy na safari nurkowe na Malediwy – trasa dalekie południe

TERMIN:

03/02 – 10/02/2024

Nurkowanie Malediwy – luty 2024

Republika Malediwów to 1192 wysp koralowych, naturalnie podzielonych przez równik na kilkadziesiąt atoli. Ten azjatycki kraj na południowy zachód od Sri Lanki i Indii był kiedyś trudny do znalezienia na większości map świata  Wyobraźcie sobie sam środek Oceanu Indyjskiego i maleńkie skrawki lądu chronione przed falami przez otaczającą je zdrową i żywą rafę koralową. Malediwy, które są na liście najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, słyną z bogactwa i różnorodności życia podwodnego, fotogenicznych plaż i częstych spotkań z dużymi zwierzętami.

Kiedy i dokąd płyniemy?

Płyniemy w sezonie suchym, gdy morze jest spokojne, a najlepsza trasa to atole północno-wschodnie i południowe. Nasza trasa rozpoczyna się i kończy w Male. Odwiedzimy najdalsze Południe archipelagu. Będziemy w związku z tym lecieć przelotem wewnętrznym w jedną stronę na trasie Koodoo-Male lub Male-Koodoo.

Czego spodziewać się pod wodą?

Spodziewamy się prądów od bardzo słabych do silnych. Przewodnicy nurkowi znają te miejsca bardzo dobrze i będą dostosowywać nurkowiska do umiejętności naszej grupy – zwykle wybór pada na miejsca, w których można spłynąć z prądem. Pamiętajcie, że dzięki obecności prądów zobaczymy duże ławice polujących drapieżników, manty i rekiny! Na Malediwach spotkamy też największą na świecie populację płaszczek rafowych. Amatorzy makro świata nie będą zawiedzeni, zobaczymy wszystko: od miniaturowych krewetek i krabów, przez ślimaki nagoskrzelne, kilka gatunków błazenków, iglicznie, mureny, skorpeny, żabnice, po ławice lucjanów, tuńczyków, barrakud, plataksów i rogatnic. Koralowce twarde i miękkie we wszystkich możliwych kolorach stworzą scenografię do każdego zdjęcia.

Jaka będzie widoczność?

Malediwy słyną z dobrej wizury. Wszystko jednak zależy od tego, co przynoszą prądy morskie: żyzne bogate w plankton wody są niekiedy mniej przejrzyste (do 20 m. widoczności) ale za to przyciągają duże ryby. Podczas safari zanurkujemy na wielu różnych miejscach, rozpiętość widoczności będzie się wahać między 40 a 20 metrów.

Jak będą zorganizowane nurkowania?

Naszej łodzi mieszkalnej będzie towarzyszyć niewielka, zadaszona łódź pilotująca – dhoni, na której przez cały rejs przechowujemy cały sprzęt, butle i sprężarkę – dzięki temu gościom na jachcie nie przeszkadza hałas związany z napełnianiem butli. Na pokład dhoni wchodzimy „suchą stopą”, zabierając jedynie komputery i aparaty fotograficzne.

Czy nurkowania na Malediwach wymagają specjalnych kwalifikacji?

Wystarczą uprawnienia AOWD dowolnej organizacji nurkowej. Ze względu na długie czasy denne, bardzo przydatny jest stopień nurka nitroksowego. Łódź zapewnia butle stage oraz nitroks (za dopłatą). Plan nurkowania dostosowuje się zawsze do poziomu uczestników, uwzględniając ich komfort i bezpieczeństwo.

Jakie są zasady nurkowania na Malediwach?

• Każdy nurek musi posiadać komputer i bojkę, nie używamy rękawiczek.
• Głębokość nurkowań do 30 m. Maksymalny czas jednego nurkowania – 60 min.
• Nurkowania dekompresyjne są niedozwolone.
• Nurkowania tylko z partnerem, nawet jeśli mamy uprawnienia do nurkowania solo.
• Nurkowanie powinno zakończyć w chwili osiągnięcia 50 bar, 30 bar w momencie wynurzenia.
• Między ostatnim nurkowaniem a lotem samolotem powinno być co najmniej 24 godzin przerwy.

Łódź Ocean Sapphire

Ocean Sapphire to 3-pokładowy, piękny i bardzo wygodny jacht stworzony z myślą o nurkach. Dzięki przestronnym kabinom o maksymalnym komforcie, łączy nowoczesny luksus wnętrz z ciepłem naturalnego drewna tekowego.

Na dolnym pokładzie znajduje się 7 kabin dwuosobowych, a 4 z nich mogą pomieścić 3 osoby, na pokładzie głównym znajduje się restauracja, a na górnym – 4 kajuty, każda z podwójnym łóżkiem i łazienką wyposażoną w wannę. Na tarasie słonecznym mieści się jacuzzi wystarczająco duże, aby pomieścić 6 osób, oraz prysznice. Restauracja oferuje bufet z międzynarodowymi i lokalnymi daniami, a bar serwuje koktajle.

Będziecie się tu czuli jak w mobilnym hotelu z zachwycającym widokiem na morze i rajskie wyspy. Potrawy, na które składają się mięso, ryby i warzywa jada się w klimatyzowanym salonie z widokiem na ocean. Oprócz trzech posiłków dziennie – bufet style – serwowane są przekąski, a jedna z kolacji podawana jest w formie grilla na plaży. Napoje – woda, kawa i herbata, są w cenie, soft drinki oraz alkohole można nabywać w barze. Na górnym pokładzie słonecznym znajdują się leżaki i materace.

W 11 kajutach mieści się 22 gości, wszystkie kajuty wyposażone są w prywatne łazienki i mini lodówki. Każdy pokój wyposażony jest w indywidualną klimatyzację, łazienkę z prysznicem z ciepłą wodą, szafę i schowek.

Na Malediwach w styczniu słońce zachodzi około 18:45, ale wciąż jest bardzo ciepło – pokład zamienia wtedy w parkiet do tańca lub przytulne miejsce do nocnych posiadów 

Rodzaje kajut:

deluxe – dolny pokład:
siedem obszernych kajut o powierzchni 12 metrów kwadratowych wyposażonych w 1 łóżko podwójne i 1 łóżko pojedyncze oraz toaletkę z krzesłem, łazienkę/toaletę, mini lodówkę oraz sporą szafę na bagaż i drobiazgi codziennego użytku. Mały bulaj, zasłaniany żaluzją, dostarcza światła dziennego.

ocean view – górny pokład:
cztery kajuty dwuosobowe, każda wyposażona w duże okna, przestronną łazienkę i sporo miejsca na rzeczy osobiste. Te kabiny typu deluxe o powierzchni 12 metrów kwadratowych są bardzo przestronne i wyposażone w 1 łóżko podwójne i 1 łóżko pojedyncze oraz toaletkę z krzesłem, szafę, klimatyzację i łazienkę/toaletę. Każda z nich ma duże okna z widokiem na ocean.

Nurkowanie Malediwy 2024 – plan safari

Dzień 1

Prosto z lotniska przejeżdżamy na łódź. Podróż trwa około 20 minut.
Ewentualne nurkowanie sprawdzające: Fish tank, Male Pd (CheckDive).

Dzień 2

2 nurkowania
płyniemy na południe

Dzień 3

4 nurkowania na atolu Meemu, nocleg

Dzień 4

Nurkujemy na atolu Meemu lub od świtu płyniemy w stronę południowego atolu Thaa.
3 nurkowania
Nocleg

Dzień 5

3 nurkowania na atolu Thaa
Jeśli pogoda pozwoli, schodzimy na kolację na plaży.
Nocleg

Dzień 6

4 nurkowania na atolu Laamu
Nocleg

Dzień 7

2 nurkowania na atolu Laamu
Nocleg

Dzień 8

Śniadanie
Wyokrętowanie, transfer na lotnisko.
Trasa Dalekie Południe jest rzadziej odwiedzana, co oznacza mniejszą liczbę łodzi nurkowych.

Cena

W kajucie deluxe 2490 USD
W kajucie master 2690 USD
+ przelot ok. 4600 PLN (cena przelotu może się zmienić)

Cena zawiera:

 • Przelot Warszawa-Male-Warszawa (1 przesiadka)
 • rozszerzone ubezpieczenie 50000 eur KL, KR i NNW obejmujące nurkowanie,
 • opiekę polskich instruktorów Nautiki
 • transfery lotnisko-łódź-lotnisko,
 • śniadania, lunche, obiadokolacje i przekąski, woda, kawa, herbata
 • zakwaterowanie w kajutach dwuosobowych, kosmetyki
 • pakiet nurkowy:
  -7 dni nurkowych (18 nurkowań),
  -12 l. butle z powietrzem,
  -balast

Cena nie zawiera (opłaty na miejscu):

 • napiwków na łodzi,
 • napojów i posiłków innych niż wymienione,
 • przelotu w jedną stronę na trasie Koodoo-Male lub Male-Koodoo: 220 USD od osoby (cena może ulec zmianie) – trasa łodzi wiedzie na najdalsze południe, więc musimy wrócić samolotem do Male
 • nitroxu (100 USD za osobę na tydzień, jeśli jest dostępny) – należy zamówić z wyprzedzeniem
 • bezprzewodowego dostępu do internetu
 • nieobowiązkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania imprezy 3 % ceny imprezy

Płatności:

I rata przy rezerwacji: 500 USD 4600 PLN
II rata: 15 lipca: 800 USD
III rata: do 1 października dopłata do całości

Prosimy o wpłaty w walucie, w której kolejne raty są wymienione.

Konto NAUTICA – koniecznie z dopiskiem AQUANATIC

Alior Bank S.A. | Swift code (BIC): ALBPPLPW
PLN 32 2490 0005 0000 4530 3070 4274
USD PL 42 2490 0005 0000 4600 4000 9260

Ważne informacje

 • Paszport – musi być ważny minimum pół roku od daty powrotu, posiadać 2 wolne strony na wizy.
 • Wiza – wydawana jest na lotnisku w Male i jest bezpłatna
 • Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania imprezy– koszt 3 % ceny imprezy, warunkiem zawarcia ubezpieczenia jest podpisanie umowy zgłoszenia i dokonanie wpłaty, możliwe jest zawarcie tego ubezpieczenia do 30 dni przed wyjazdem.
 • Profilaktyka zdrowotna: brak obowiązkowych szczepień, zalecane picie wody butelkowanej i napojów bez lodu, używanie środków odstraszających komary. Sugerujemy przed wyjazdem kontakt z lekarzem medycyny tropikalnej.
 • Pogoda: wyspa znajduje się w tropikalnym klimacie oceanicznym, temperatura powietrza ok. 27C, wody 28-30C, zalecana pianka 3-5 mm.
 • Warunki nurkowania: widoczność 20-30 m., grupy 6-8 osób na jednego przewodnika.
 • Waluta: dolar amerykański. Zalecane jest posiadanie gotówki.
 • Zasilanie elektryczne to 220V do 240V, 50Hz AC. Standardowym gniazdem jest trzybolcowe brytyjskie, konieczny adapter.