Wadi Lahami – Dziewicza oaza południowego Egiptu / 2024

Termin wyjazdu
21 – 28.09.2024
Cena imprezy
7.690,00 PLN/os. zakwaterowanie w Namiot standard DBL
7.890,00 PLN/os. zakwaterowanie w Namiot Królewski DBL
8.490,00 PLN/os. zakwaterowanie w Willi Deluxe DBL
Główne atrakcje
– 4 nurkowania dziennie z nowoczesnych RIB-ów!
– Tu zobaczysz jak wyglądały rafy koralowe Egiptu 20 lat temu!
– Niezwykły klimat i kameralna atmosfera
– Opcja zakwaterowania w namiocie lub willi
– Niezwykłe miejsce, które na zawsze pozostanie w pamięci
– Słynne rafy Fury Shoals

Opis wyjazdu
Wadi Lahami to camp nurkowy położony na naprawdę „dalekim południu” (ok. 100km od granicy z Sudanem). Jest to miejsce świetne nie tylko dla nurków na każdym poziomie zaawansowania, ale także dla miłośników ptaków i pustynnej fauny – tutaj poczujesz się w prawdziwej sumbiozie z przyrodą… Jeśli uwielbiasz nurkować i swobodnie czujesz się na łonie przyrody mieszkając bez zbędnych luksusów, to jest to miejsce jest wymarzone dla Ciebie… Przy Wadi Lahami znajdują się słynne rafy Fury Shoals (Lahami Reef, Lahami Shabrour, Shaab Mansour, Abu Galawa, Claudia Reef, Playground Reef i wiele innych), będące schronieniem dla wielu gatunków ryb. Często spotkać się można z dużymi gatunkami pelagicznymi – tuńczykami, ostrobokami, rekinami i rajami. Twarde koralowce, budujące te rafy, uznawane są za najpiękniejsze na świecie, a okolice ecocampu są jednymi z najatrakcyjniejszych miejsc do nurkowania w obrębie całego basenu Morza Czerwonego.

Ramowy program imprezy*
21.09 (sobota)
Zbiórka na 2,5h przed wylotem na lotnisku,
Odprawa paszportowo-bagażowa,
Wylot do Marsa Alam,
Przylot do Egiptu,
Transfer z lotniska do campu (ok. 2,5h z lotniska w Marsa Alam),
Zakwaterowanie w namiotach/willach,
Lunch,
Zapoznanie z bazą, omówienie szczegółów, przygotowanie sprzętu nurkowego,
Kolacja i czas wolny.
22.09 – 26.09
(niedziela – czwartek)
Śniadanie ok. godziny 06:00,
Przygotowanie do wypłynięcia na 2 nurkowania (nurkowanie z RIB – u),
Dwa nurkowania na rafach Fury Shoals (w przerwie można napić się kawy/herbaty i zjeść ciasto),
Powrót do campu na lunch,
Sjesta,
Trzecie nurkowanie na pobliskich rafach (nurkowanie z RIB – u),
Powrót do bazy,
Przygotowanie do nurkowania nocnego (nurkowanie z RIB – u),
Czwarte nurkowanie nocne,
Powrót na kolację, czas wolny, nocleg.
27.09 (piątek)
Śniadanie,
Czas wolny – możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych,
Lunch,
Czas wolny, kolacja, przygotowanie do wyjazdu, nocleg.
28.09 (sobota)
Śniadanie,
Wykwaterowanie z campu,
Transfer na lotnisko w Marsa Alam,
Odprawa paszportowo-bagażowa,
Przelot do Polski,
Zakończenie imprezy.

  • – dokładny program imprezy uzależniony jest od aktualnych godzin przelotu.

Opis Ecocampu nurkowego Wadi Lahami
Opis główny
Wadi Lahami to camp położony na naprawdę „dalekim południu” Egiptu (180km na południe od miejscowości Marsa Alam), ok. 10km na południe od Hamaty, wśród mangrowców na obszarze rezerwatu przyrody. Miejsce absolutnie unikatowe! Jest niewielki i bardzo spokojny – w porównaniu do siostrzanych Marsa Shagra i Marsa Nakari. Wadi Lahami to bardzo kameralne i bezpieczne miejsce, w które dotarło naprawdę niewielu turystów! Przyjeżdżający do nas goście mogą liczyć na wypoczynek w formie: JEDZ – ŚPIJ – NURKUJ! Baza jest idealnym miejscem dla osób znających Egipt i szukających nowych/nieznanych regionów. W cenie wyjazdu odbywają się 4 nurkowania dziennie, w tym nurkowanie nocne, na jednych z najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych systemach raf – słynnych Fury Shoals. Stąd dotrzecie do: Shaab Claudia, Satayah Reef, Abu Galawa i Shaab Maksour. Podczas tygodniowego pobytu wykonacie porównywalną ilość nurkowań do safari nurkowego!
Zaplecze nurkowe wyposażone jest w zbiorniki ze słodką wodą do płukania sprzętu i wieszaki na sprzęt, a także w dostęp do elektryczności 220 V do ładowania akumulatorów latarek i sprzętu fotograficznego. Podczas pobytu w Wadi Lahami zapewniane jest pełne wyżywienie – 3 posiłki w ciągu dnia oraz słodka przekąska na podwieczorek. Ci z gości, którzy wymagają specjalnej diety, proszeni są o zgłoszenie tego faktu w momencie dokonywania rezerwacji. W przypadku wykonywania nurkowań nocnych, nurkowie proszeni są o zgłaszanie, czy kolacja ma być podana przed czy po nurkowaniu. Do posiłków podawane są zimne napoje, woda, kawa i herbata, piwo dostępne jest za opłatą.
Polecamy
Jeśli uwielbiasz nurkować i swobodnie czujesz się na łonie przyrody mieszkając bez zbędnych luksusów to jest to miejsce wymarzone dla Ciebie! Ecocamp znajduje się nad piękną zatoką, bezpośrednio przy piaszczystej plaży. Sama baza leży na terenie rezerwatu przyrody – rosną tu mangrowce, spotkać można ciekawe gatunki ptaków.
Tylko tutaj poczujesz prawdziwy klimat pustyni oraz zobaczysz jak wyglądały rafy koralowe Egiptu 20 lat temu! Wadi Lahami jest także rajem dla kitesurferów lub osób które podczas 8 dni chcą zarówno ponurkować jak i „złapać wiatr w żagle” podczas uprawiania kitesurfingu!

Opis zakwaterowania w Wadi Lahami
Namioty

Namioty w Wadi Lahami stoją tuż przy plaży, jest ich w sumie 30, powierzchnia każdego z nich wynosi 12m². W każdym z namiotów znajdują się dwa pojedyncze łóżka (nie ma możliwości łóżka podwójnego) ustawione w odległości 2 metrów od siebie, wyposażone w dwa prześcieradła, koce i poduszki, a także po szafce dla każdej osoby. Obsługa w obozie zawsze służy pomocą, jeśli potrzebny jest dodatkowy materac lub pościel. Namioty mają dostęp do elektryczności, jednak przydaje się latarka czołowa, żeby bezpiecznie poruszać się po terenie campu w godzinach wieczornych. Prysznice i toalety zlokalizowane są w głównym budynku, w bardzo niewielkiej odległości od namiotów. Goście muszą zabrać ze sobą ręczniki (zarówno te do codziennego użycia, jak i plażowe), a także przybory toaletowe. Na terenie campu funkcjonują także namioty królewskie, dwa razy większe od standardowych, wyposażone w łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze, wentylator, mini lodówkę, szafę oraz stolik-pufę.

Wille
Na terenie campu znajduje się 16 bungalowów. Nazwa „Madyafah” pochodzi ze starożytnego Egiptu i oznacza większy pokój w domu. Bungalowy Madyafah to kamienne budynki / bungalowy o powierzchni 24m², zwieńczone dachem w formie kopuły. Ta typowo pustynna architektura jest niezwykle efektywna w ciepłym klimacie – zapewnia chłód w ciągu dnia bez potrzeby klimatyzacji. Każdy domek posiada dwa tarasy, każdy o powierzchni 8m², wyposażony w bambusowe fotele. Jeden z tarasów zapewnia widok na góry, drugi natomiast skierowany jest w stronę morza. W każdym z domków znajduje się łazienka z prysznicem (z zimną i ciepłą wodą), toaleta, dwa łóżka, szafa na ubrania, toaletka z lustrem i wentylator. Goście powinni przywieźć swoje własne ręczniki plażowe oraz przybory toaletowe. Ecocamp zapewnia jedynie ręczniki łazienkowe i pościel, regularnie zmieniane przez serwis sprzątający.

Opis nurkowania w Wadi Lahami
Nurkowanie

Wadi Lahami to camp położony na naprawdę „dalekim południu” wśród mangrowców, na terenie rezerwatu. Dziewicza lokalizacja jest idealną propozycją dla nurków oraz miłośników ptaków, a także pustynnej fauny (jest to miejsce jakiego nie znacie!). Jeśli uwielbiasz nurkować i swobodnie czujesz się na łonie przyrody mieszkając bez zbędnych luksusów, to jest to miejsce jest wymarzone dla Ciebie! Program nurkowy dobrany został tak, by sprostać oczekiwaniom osób o różnych poziomach zaawansowania – zaczynając od początkujących, a kończąc na nurkach doświadczonych – nawet technicznych. Kompleks słynnych raf Wadi Lahami zajmuje powierzchnię około 60km².Niezwykłość i największy atut campu Wadi Lahami, to bliskie położenie słynnego systemu raf Fury Shoals. Dzięki tej fantastycznej lokalizacji, mamy możliwość nurkowania w około 30 spotach nurkowych, do których docieramy szybkimi RIBami. Rafy Fury Shoals (Lahami Reef, Lahami Shabrour, Shaab Mansour, Abu Galawa, Claudia Reef, Playground Reef i wiele innych) są schronieniem dla wielu gatunków ryb – ich topografia przypomina koralowe kaniony. Nie są rzadkością spotkania z dużymi gatunkami pelagicznymi – tuńczykami, ostrobokami, rekinami i rajami, ora snorkeling ze stadem delfinów ! Twarde koralowce, budujące te rafy, uznawane są za najpiękniejsze na świecie. Okolice te są jednymi z najatrakcyjniejszych miejsc do nurkowania w obrębie całego basenu Morza Czerwonego – okoliczne rafy zachowały się w stanie nienaruszonym od ponad 20 lat!
Program nurkowy
Klasyczny pogram nurkowy przewiduje 5 dni nurkowych z czterema nurkowaniami dziennie. Do miejsc nurkowych dociera się pontonami typu RIB. Przewodnicy opracowali program podwodnych wycieczek, trwających z reguły 60 minut każda. Wymagane jest minimum 20 zalogowanych nurkowań i obowiązkowe posiadanie komputera nurkowego (można go wypożyczyć na miejscu za 10 EUR/dzień). Pierwsze dwa nurkowania w ciągu dnia odbywają się w asyście przewodnika na odleglejszych rafach Zony 2 & 3. Trzecie oraz czwarte nurkowanie nocne wykonywane są samodzielnie (w parach), po uprzednim omówieniu z przewodnikiem, na pobliskich rafach Zony 1. Zaplecze nurkowe wyposażone jest w zbiorniki ze słodką wodą do płukania sprzętu i wieszaki na sprzęt, a także w dostęp do elektryczności 220 V do ładowania akumulatorów latarek i sprzętu fotograficznego. Zaleca się, by korzystający z elektryczności goście posiadali szybkie ładowarki (max. 6 godzin). Butle nurkowe, znajdujące się na wyposażeniu campu są aluminiowe o pojemności 12l (istnieje możliwość wypożyczenia butli 15l). Po każdym nurkowaniu można skorzystać z prysznicy znajdujących się przy szafkach ze sprzętem.

Opis programu nurkowego Zona 1 & Zona 2 & Zona 3
Nurkowanie

Okolice Wadi Lahami są jednymi z najatrakcyjniejszych miejsc do nurkowania w obrębie całego basenu Morza Czerwonego – okoliczne rafy zachowały się w stanie nienaruszonym od ponad 20lat!
Zony 1 & 2 & 3
Baza usytułowana jest w naturalnej zatoce z piaszczystym dnem u stóp przepięknej rafy Torfa, dostępnej dla naszych gości w zasięgu krótkiej przejażdżki zodiakiem. To tutaj zwykle odbywają się nurkowania sprawdzające (check-dive), nurkowania nocne oraz prowadzone są szkolenia dla początkujących.
Program nurkowy opiera się o 5 dni aktywności nurkowej, na którą składają się 4 nurkowania dziennie. W sumie podczas wyjazdu zapraszamy na 20 nurkowań! Wczesnym rankiem wypływamy na 2 nurkowania do miejsc bardziej odległych – na system raf Fury Shoals (Zona 2 & 3). Przerwa powierzchniowa z drobną przekąską i ciepłym napojem odbywa się na zodiaku. Powrót do campu następuje w okolicach lunchu – ok. godz. 13:00-14:00. Po południu, po uprzednim omówieniu planu i miejsca nurkowego zapraszamy na 2 kolejne nurkowania (w tym nurkowanie nocne) do miejsc nurkowych na pobliskich rafach – Zona 1.
Podział na Zony 1 & 2 & 3

Cena imprezy
Cena imprezy zawiera:

v koszt przelotu Polska-Marsa Alam-Polska,
v 7 nocy w wybranym typie zakwaterowania,
v wyżywienie FB (śniadanie, lunch, kolacja, normalne napoje bezalkoholowe: cola, fanta),
v pakiet nurkowy: 4 nurkowania dziennie x 5 dni/20nurkowań, 1 i 2 nurkowanie z przewodnikiem na rafach Fury Shoals, 3-cie nurkowanie popołudniowe oraz 4-te nurkowanie nocne w parach na rafach wewnętrznych Zona 1,
v opieka lokalnego przewodnika podczas nurkowań 1 i 2,
v ładowanie butli powietrzem,
v wypożyczenie butli 12l i balastu,
v transfer z/na lotnisko (klimatyzowanym busem),
v ubezpieczenie podstawowe KL 30.000€ + NNW 3.000€ + bagaż 300€+nurkowanie,
v opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena imprezy nie zawiera:
v zakupu wizy egipskiej 25$/os.,
v kosztów wypożyczenia sprzętu nurkowego,
v dodatkowego ubezpieczenia nurkowego – dostępne u organizatora,
v dopłaty do zakwaterowania SGL,
v nurkowanie na rafach zew. Fury Shoals – np. Sataya 20€/osoba/2 nurkowania,
v kursów nurkowych,
v nabijania butli nitroxem (2€/butla),
v ubezpieczenie: komora dekompresyjna 7€ – płatne na miejscu,
v podatku środowiskowego 5€,
v dopłaty do przedłużenia doby hotelowej,
v ubezpieczenia nurkowego DAN- dostępne u organizatora,
v ubezpieczenia od kosztów rezygnacji- dostępne u organizatora.

Warunki rezerwacji
v Zaliczka: 2.500,00zł – płatna w dniu rezerwacji,
v Zaliczka: 1.000,00zl – płatna do 04.04.2023,
v Dopłata pozostałej kwoty na 30 dni przed wyjazdem.
Płatności
Płatności za wyjazd należy dokonać w siedzibie firmy Activtour lub na wskazane przez Organizatora konto: Santander BP S.A.: 61 1090 2398 0000 0001 0780 8261.
ACTIVTOUR Biuro Turystyki Aktywnej, ul. Piwna 15 LU 1, 50-353 Wrocław W tytule przelewu prosimy o podanie: AQUANAUTIC i nazwisk uczestników, za których dokonywana jest płatność.
Warunki
Warunki organizacji imprezy zgodne są z warunkami uczestnictwa w imprezach organizowanych przez Biuro Turystyki Aktywnej Activtour.
Wymogi
v Paszport ważny 6 miesięcy, licząc od daty powrotu do Polski,
v Ważny certyfikat nurkowy prosimy zabrać na wyjazd,
v Rekomendujemy zakup ubezpieczenia DAN – szczegóły u Organizatora!